Platba on-line kartou , předem na účet i dobírkou | Doprava od 49Kč | Do ruky i na poštu | Sledování zásilky | Doprava na Slovensko od 149Kč | Expedice do 24h je-li skladem.

Filtr
Cena
Stav skladu
7
11
10
6
9
Základní specifikace
Napájení
56
Napětí (V)
174
Rozhraní A
590
Rozhraní B
598

Ethernet

Ethernet

Ethernet je název souhrnu technologií pro počítačové sítě (LAN) z větší části standardizovaných jako IEEE 802.3, které používají kabely s kroucenou dvoulinkou, optické kabely a ve starší verzích i koaxiální kabely. Komunikují s přenosovými rychlostmi od 10 Mbit/s po 100 Gbit/s. Sítě Ethernet realizují fyzickou a linkovou vrstvu, takže je možné po nich provozovat jeden nebo více protokolů síťové vrstvy, především protokoly IPv4 a IPv6, které se používají pro služby sítě Internet.
Ještě před rokem 2000 se Ethernet stal dominantní technologií pro drátové nebo kabelové lokální sítě. Používá se nejen pro propojování počítačů, ale i pro datová úložiště, zařízení spotřební elektroniky jako jsou televizní přijímače a herní konzole a také jako drátové rozhraní pro přístupové body WiFi a zařízení pro přístup k Internetu. 
Připojuje se v naprosté většině případů konektorem 8P8C (RJ-45) pro síť Ethernet s rychlostí 100 nebo 1000 Mbit/s. Zařízení mohou pracovat různými přenosovými rychlostmi a modernější prvky jsou vždy schopné pracovat i nižšími rychlostmi, pokud protistrana vyšší rychlost nepodporuje nebo pokud použitý kabel nemá dostatečnou kvalitu.


Porovnání výrobku (0)


Převodník USB na Ethernet RJ45

 HW0306

Převodník pro komunikaci mezi USB počítače a ethernetovou sítí. Vytvoří z USB portu připojení na síť, například u tabletů či jin&yacut..

375,00Kč

Zobrazuji 1 až 1 z 1 (celkem stran 1)