Platba on-line kartou , předem na účet i dobírkou | Doprava od 49Kč | Do ruky i na poštu | Sledování zásilky | Doprava na Slovensko od 149Kč | Expedice do 24h je-li skladem.

Arduino & Raspberry

Arduino & Raspberry

Arduino  je otevřená platforma založená na mikrokontrolerech ATMega od firmy Atmel a grafickém vývojovém prostředí, které vychází z prostředí Wiring Arduino bylo poprvé představeno v roce 2005. Může být použito k vytváření samostatných interaktivních zapojení nebo může být připojeno k software na počítači. Lze koupit verze, které jsou už zkompletované; schéma a návrh plošného spoje je dostupný pro ty, kteří si chtějí postavit Arduino sami. Projekt Arduino je již od svého počátku volně dostupný (open-source) všem uživatelům, kteří jej chtějí používat a/nebo vylepšovat. Cílem bylo vytvořit jednoduchou prototypovací platformu pro studenty, která umožní rychlý vývoj a jednoduché používání.

Raspberry Pi je název malého jednodeskového počítače s deskou o velikosti zhruba platební karty. V roce 2012 byl vyvinut britskou nadací Raspberry Pi s cílem podpořit výuku informatiky ve školách a seznámit studenty s tím, jak mohou počítače řídit různá zařízení.  Primárním operačním systémem je Linux. Výkonově je srovnatelný se slabším stolním počítačem. Obsahuje vývod pro monitor (HDMI), USB například pro klávesnici a myš. Základem je mikroprocesor z rodiny ARM. Na počítači Raspberry Pi je možné provozovat jak různé distribuce Linuxu, tak Windows 10.

Zapojte se i Vy do kouzelného světa Arduina & Rapsberry. Věříme, že si vyberete.


Rozšířené hledání